Jasna Góra i kultura
Cena
od 135€ za osoba
Czas trwania
8h
Ilość osób
14+
2 Opinie
4 z 5

CZĘSTOCHOWA Perła Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Głównym punktem odwiedzających jest niewątpliwie Jasna Góra. Jednak całe miasto ma wiele do zaoferowania! Częstochowa zaskakuje jeszcze zanim zaczniemy cokolwiek zwiedzać. Wzrok zatrzymują nietypowe, charakterystyczne w tym regionie mury z kamienia wapiennego, z którego została zbudowana niemal cała stara część miasta. A to dopiero początek..
 • Informacje
 • Plan Wycieczki
 • Galeria
 • Opinie
 • Dodatkowe Informacje
 • Inne Wycieczki
Niewątpliwie koroną Częstochowy i największą dumą jest Jasna Góra, a na niej klasztor i Cudowny Obraz Matki Boskiej. Miasto jednak kryje znacznie więcej..

Najważniejsze informacje

Miejsce Wyjazdu
Lokalizacja umówiona z Klientem - odbieramy z dowolnego miejsca w Krakowie lub lotniska Kraków - Balice
Miejsce Powrotu
Lokalizacja umówiona z Klientem - odwozimy w dowolne miejsce na terenie miasta Kraków
Dodatkowe informacje
Czas dodatkowy: Standardowo oferta obejmuje 2 godziny na zwiedzanie i 1 godzinę czasu wolnego - jeśli potrzebujesz go więcej istnieje możliwość przedłużenia za dodatkową opłatą.
Cena zawiera
 • Czas na posiłek
 • Czas wolny
 • Dowóz do wybranych atrakcji
 • Kierowca komunikujący się w j. angielskim
 • Odbiór o umówionej godzinie z wybranego miejsca
 • Odbiór z umówionej lokalizacji po zakończeniu zwiedzania
 • Przejazd powrotny uczestników pod wskazany adres
 • Przewóz bagażu
Cena nie zawiera
 • Opieka pilota
 • Przewodnik
 • Rezerwacja biletów
 • Wyżywienie
 • Zakup biletów/wejściówek
 • Zakwaterowanie

Częstochowa leży nad rzeką Wartą, w północnej części województwa śląskiego, ale historycznie, kulturowo oraz etnicznie znajduje się w Małopolsce.

Na przestrzeni wieków w mieście zostały zbudowane liczne budowle, mające obecnie charakter zabytków i atrakcji turystycznych. Do najważniejszych należą zabytkowe kamienice oraz sam układ urbanistyczny historycznych centrów Starej i Nowej Częstochowy oraz łączącej je Alei Najświętszej Maryi Panny. Największym i najczęściej odwiedzanym z częstochowskich zabytków jest zespół klasztorny na Jasnej Górze, a turystyka związana z klasztorem to głównie ruch pielgrzymkowy. W mieście znajduje się bazylika jasnogórska oraz klasztor na Jasnej Górze z, uważanym przez chrześcijan za cudowny, obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej – główny ośrodek kultu maryjnego i pielgrzymowania w Polsce.

Zwiedzanie miasta warto zacząć u podstaw – również w sensie dosłownym, bo część atrakcji mieści się pod powierzchnią Ziemi. Częstochowa to nie tylko wapień, ale i rudy żelaza. W końcu lat 60. XX wieku – pod ziemią pracowało kilkanaście tysięcy osób. O tym, jak wyglądały prace podziemne i dlaczego zostały przerwane, dowiemy się w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza.

Muzeum Zapałek w którym możemy przenieść się do świata sprzed lat i zobaczyć, jak powstawały popularne zapałki Black Cat. To jedno z tych muzeów, w których na pewno nie będziecie się nudzić.

Do odwiedzenia zachęca również Park Miniatur Sakralnych ma w sobie coś magicznego. Miniatury wykonane zostały w skali 1:25, a w czasie spaceru na dystansie 1,5 kilometra zobaczymy 17 najważniejszych dla chrześcijan obiektów. Znajduje się tu także największy na świecie pomnik papieża Jana Pawła II. Jego wysokość to aż 14 metrów.

Częstochowa to nie tylko to, co największe. Będąc w mieście warto zobaczyć najwęższą kamienicę przy Alejach Najświętszej Maryi Panny 71. Znajduje się w niej bar „Bajer”, którego witryna i drzwi zajmują niemal całą szerokość budynku. Dla tych, którzy zamiast spokojnych spacerów wolą większą aktywność, alternatywą będzie z pewnością sieć ścieżek rowerowych.

Najbardziej reprezentacyjny deptak w Częstochowie zachęca do spacerów wzdłuż Alei Najświętszej Maryi Panny.  Znajdziemy tu ławeczki znanych i lubianych osób.

Dla wielbicieli sztuki poleca się Muzeum Beksińskiego, w którym można zobaczyć prace do tej pory niepokazywane w Polsce. Pasjonaci historii będą mogli odwiedzić np. Rezerwat Archeologiczny kultury łużyckiej.

Klimatycznym i wartym zobaczenia miejscem jest także Cmentarz Żydowski. Znajduje się na 9 miejscu największych obiektów tego typu w Polsce. Zajmuje prawie 9 hektarów.

 • Etap I
 • Etap II
 • Etap III
 • Etap IV
 • ETAP V
 • Etap VI
Etap I

Odbiór uczestników

Odbieramy naszych klientów z umówionego miejsca na terenie miasta Kraków lub lotniska Kraków - Balice.
Etap II

Przejazd uczestników do Częstochowy

Zapewniamy bezpieczny i komfortowy transport uczestników wycieczki do Częstochowy. Podróż trwa ok. 2h.
 
 
Etap III

Zwiedzanie Klasztoru na Jasnej Górze

Czas na zwiedzanie największego i najczęściej odwiedzanego częstochowskiego zabytku - Zespołu Klasztornego na Jasnej Górze. W klasztorze znajduje się słynny, cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej – główny ośrodek kultu maryjnego i pielgrzymowania w Polsce. Czas na zwiedzanie - 2h.

Etap IV

Czas wolny oraz czas na posiłek

Rezerwujemy czas wolny dla naszych klientów na zakup pamiątek. Uwzględniamy tez czas na doładowanie energii - spokojne zjedzenie obiadu, wypicie kawy i delektowanie się deserem. (czas wolny to ok. 1h)
 
 
ETAP V

Zbiórka uczestników

W umówionym miejscu, o ustalonym czasie spotykamy się z uczestnikami.

Etap VI

Transport uczestników pod wybrany adres

Przewozimy bezpiecznie naszych klientów do wybranego miejsca - hotelu bądź innego, umówionego miejsca na terenie miasta Kraków.
Niewątpliwie koroną Częstochowy i największą dumą jest Jasna Góra, a na niej klasztor i Cudowny Obraz Matki Boskiej. Miasto jednak kryje znacznie więcej..

Opinie & Komentarze Użytkownika

 • Piotr Krzeptoń
  5 z 5

  nie spodziewałem się, że Częstochowa ma tyle do zaoferowania!

  23 września 2018

  Odpowiedź

 • Marek
  3 z 5

  Byliśmy w Częstochowie przede wszystkim pojechać na Jasną Górę. Następnym razem zwiedzimy całe miasto, prezentuj się naprawdę pięknie!

  17 lipca 2018

  Odpowiedź

Napisz Opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Więcej o wycieczce

Ciekawostki:

W Częstochowie najdziemy jedyne takie w Polsce zagłębie frytkowe na ul. Piłsudskiego. Frytki można kupić w licznych budkach, a smakują zupełnie jak domowe.

Browar restauracyjny, hotel i SPA czyli.. Czenstochovia! Pracownicy warzą tutaj 4 gatunki piwa. Jeszcze świeże, trafia wprost do kufli. Mamy do wyboru różne rodzaje: pils, pszeniczne, bursztynowe, oraz nieco słodsze - miodowe.

W mieście znajduje się uznawany za najdłuższy w Polsce, mierzący 565 metrów peron. Na uwagę zasługuje również sam dworzec, który jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Pod względem wielkości ustępuje tylko krakowskiemu.

Aktywny czas!
From od 130€
Park rozrywki
From od 85€
Bliżej natury
From od 75€
Śladami Jana Pawła II
From od 85€
Miasto Królów
From od 45€
Doświadcz Historii
From od 100€
Podróżuj z GoldDriver

Świadczymy usługi transferowe z lotnisk oraz czartery.
Z nami możesz pojechać na wycieczkę do wybranego miasta w Polsce. Odbieramy i dowozimy pod wskazany adres. Oferujemy usługi podczas imprez okolicznościowych – nasi kierowcy zadbają o komfortowy powrót do domu. Transportujemy także rzeczy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Podróżuj z GoldDriver

Świadczymy usługi transferowe z lotnisk oraz czartery.
Z nami możesz pojechać na wycieczkę do wybranego miasta w Polsce. Odbieramy i dowozimy pod wskazany adres. Oferujemy usługi podczas imprez okolicznościowych – nasi kierowcy zadbają o komfortowy powrót do domu. Transportujemy także rzeczy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Odwiedź nas na Social Media

https://golddriver.pl/wp-content/uploads/2019/01/golddriver-logo-stopka.png

Odwiedź nas na Social Media

Close

Częstochowa

Cena
od 135€ za osoba
Czas trwania
8h
Ilość osób
14+
Total distance 0 km
Total time 0 h 0 m
Choose a vehicle
Choose ride details Enter contact details
Choose a vehicle Booking summary

Agreements

I agree to the terms(terms link)
Enter contact details Book now

Thank you for your order

Back to home

You will be redirected to the payment page within 5 second.

Pay via Stripe

Pay for order

Złóż zapytanie o dostępność wycieczki lub wyślij nam wiadomość, jeżeli jest coś, co chciałbyś wiedzieć.