AktualnościKraków - odkryj magiczne miasto!

16 stycznia 20191
Widokówka z Krakowa
Widok na Wawel Kraków
Centrum Kongresowe ICE Kraków
Widok na Rynek Główny i Sukiennice, Kraków
Bagry, jezioro w Krakowie
Widok na Kościół Mariacki, Rynek Główny Kraków
Widok na Wawel, Kraków
Barbakan, Kraków
Zakrzówek, Kraków

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast Polskich. Bogata historia, różnorodność kultur, a także liczne miejsca turystyczne i rozrywkowe przyciągają podróżników z całego świata. Co warto zobaczyć w Mieście Królów? 

Historia, którą warto zobaczyć

W Krakowie znajdziemy mnóstwo zachwycających zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Miasto można odkrywać za każdym razem na nowo, bez względu na pogodę, czy turystów.

Najbardziej charakterystyczne zabytki Krakowa:

Rynek Główny i Sukiennice

Krakowski Rynek Główny od lat podbija serca zwiedzających. Znajdziemy to Kościół Mariacki z wieżą widokową, Sukiennice ze sklepikami, Wieżę Ratuszowa pełniąca funkcję punktu widokowego, a także zachwycającą podziemna trasę turystyczną. Możemy skorzystać również z przejażdżki dorożką konną.

Barbakan

Barbakan wzniesiony w XV wieku bywa też nazywany Rondlem. Dawniej otoczony głęboką fosą, dziś otoczony ścieżkami pieszo-rowerowymi. Bardzo charakterystyczny zabytek Krakowa położony tuż przy Rynku Głównym.

Wawel i Smok Wawelski

Wzgórze Wawelskie prezentuje się obłędnie niezależnie od pory roku czy pogody. To obowiązowy punkt na mapie każdego turysty. Część Wawelu można zwiedzać za darmo. Z Wawelskiego Wzgórza można podziwiać niesamowite widoki – panoramę Wisły oraz współczesnej części Krakowa. Warto też zejść na Bulwary nad Wisłą. Czeka na nas słynny Smok Wawelski ziejący ogniem!

Kazimierz

Krakowski Kazimierz to dzielnica zabytków architektury żydowskiej. Słynie z klimatycznych kawiarni i wyjątkowej atmosfery. Spacer po dzielnicy powinien koniecznie znaleźć się na liście zwiedzania Krakowa. Uliczki, kamienice, Plac Wolnica, ulica Szeroka.. Warto też wybrać się na Okrąglak – targowisko w okrągłym budynku.

 

 

Życie kulturalne

Kraków jest miastem imprez, które można wymieniać bez końca. Kluczowe wydarzenia to m.in.:

 • Festiwal Kultury Żydowskiej
 • Kraków Film Festival
 • Festiwal Muzyki Filmowej
 • Jarmark Świętojański
 • Krakowskie Wianki
 • Festiwal Pierogów
 • Off Camera
 • Festiwal Sacrum Profanum
 • Festiwal Filmów Amatorskich

Warto również zerknąć na bogatą ofertę krakowskich teatrów, posłuchać koncertów jazzowych czy rozerwać się oglądając kabarety. Organizowane są targi sztuki ludowej i aukcje antykwaryczne. Warto przed zaplanowaniem przyjazdu do Krakowa sprawdzić kalendarz imprez i wziąć udział w jednej z nich.

Liczne muzea zachęcają do zwiedzenia. Do najważniejszych możemy zaliczyć Muzeum Narodowe, Fabrykę Emalia Oskara Schindlera czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Zasmakuj w Krakowie!

Liczne lokale gastronomiczne kuszą smakami, którym nie sposób się oprzeć! Kraków został w 2019 Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej. Znajdziemy tu restauracje serwujące dania kuchni z całego świata. Na każdym rogu możemy zrelaksować się w uroczej kawiarence, pijąc pyszną kawę i zajadając szarlotkę lub sernik. Wystarczy się rozgościć 😉

1 komentarz

 • Daniel Ziobrowski

  5 września 2018 z 08:54

  Moje ulubione miasto! Zawsze wracam z przyjemnością 😉

Komentarze są wyłączone.

Podróżuj z GoldDriver

Świadczymy usługi transferowe z lotnisk oraz czartery.
Z nami możesz pojechać na wycieczkę do wybranego miasta w Polsce. Odbieramy i dowozimy pod wskazany adres. Oferujemy usługi podczas imprez okolicznościowych – nasi kierowcy zadbają o komfortowy powrót do domu. Transportujemy także rzeczy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Podróżuj z GoldDriver

Świadczymy usługi transferowe z lotnisk oraz czartery.
Z nami możesz pojechać na wycieczkę do wybranego miasta w Polsce. Odbieramy i dowozimy pod wskazany adres. Oferujemy usługi podczas imprez okolicznościowych – nasi kierowcy zadbają o komfortowy powrót do domu. Transportujemy także rzeczy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Odwiedź nas na Social Media

https://golddriver.pl/wp-content/uploads/2019/01/golddriver-logo-stopka.png

Odwiedź nas na Social Media

Close

Kraków - odkryj magiczne miasto!

Brak aktualnie możliwości rezerwacji

Złóż zapytanie o dostępność wycieczki lub wyślij nam wiadomość, jeżeli jest coś, co chciałbyś wiedzieć.